Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Internat


Dyskoteka 2019

W dniu 13.02.2019r. odbyła się dyskoteka, na którą jak co roku zostały zaproszone mieszkanki internatu 1 LO i ZS nr 1 w Nowym Sączu. Dobra muzyka i wspaniała atmosfera sprawiły, że wszyscy bawili się bardzo dobrze! Uczniowie tańczyli i śpiewali przy rewelacyjnej muzyce i drobnym poczęstunku.


Pieszy w ruchu drogowym

W dniu 12.03.2019 odbyły się warsztaty dotyczące bezpieczeństwa pieszych na drodze. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Warsztaty prowadził Ireneusz Stelmach wraz z Tomaszem Szyrszeniem i Jakubem Sikorskim. Podczas zajęć omówiona została odpowiedzialność prawna związana z nieprawidłowym zachowaniem pieszego ze wskazaniem na konsekwencje związane z zaistnieniem wypadku drogowego z udziałem pieszy – kierowca. Przypomniane zostały ogólne zasady przepisów dotyczące poruszania się pieszych po drogach publicznych ze wskazaniem na przechodzenie przez jezdnię.


Wigilia 2018

Tegoroczna Wigilia w naszym Internacie ZSEM odbyła się 19 grudnia. Przy wigilijnym stole zasiedli pracownicy i wychowankowie internatu. To najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w całym roku, wieczór wzajemnego zbliżenia, lekcja miłości, zadumy i refleksji. Wspólne spotkanie przy stole umożliwiło nam podzielenie się opłatkiem, złożenie życzeń, śpiewanie kolęd oraz radosne posilanie się tym, co przygotowały nasze panie kucharki. Spotkanie zakończyło się wspaniałym koncertem kolęd, który przygotowali wychowankowie. W tym roku mamy tylu instrumentalistów, że przygrywały nam dwa zespoły!Zajęcia profilaktyczne dotyczące uzależnień

Po raz kolejny w dn. 8.11.2018 odbyły się zajęcia profilaktyczne. Tym razem tematyka dotyczyła uzależnień. Uczniowie klas pierwszych pod opieką pani pedagog pracowali w grupach wypracowując materiały, które dotyczyły rodzajów, zagrożeń i profilaktyki uzależnień.Mikołajkowa akcja spełniania dziecięcych marzeń

5 grudnia zakończyliśmy mikołajkową akcję pomocy dzieciom. Samorząd Internatu wziął na siebie odpowiedzialność zebrania środków, by zapewnić marzenie Sabinki podopiecznej Stowarzyszenia SURSUM CORDA w Nowym Sączu. Zarezerwowaliśmy listę prezentów, zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy i kupiliśmy rzeczy, które mamy nadzieję spodobają się Sabince i jej rodzeństwu.Gra zespołowa „Keep Talking and Nobody Explodes”

17.10.2018 r. w internacie odbył się z inicjatywy Mykyty Schemechko turniej w grze „Keep Talking and Nobody Explodes”. Jest to gra internetowa, która polega na rozbrajaniu bomb w zespole dwuosobowym: jedna z osób ma instrukcję do rozbrajania bomby, na którą nie może patrzeć, a druga ma przed sobą bombę ale z kolei nie ma dostępu do instrukcji. Dodatkową trudnością jest fakt, że instrukcja jest bardzo obszerna – liczy bowiem 23 strony i jest dość trudna, a czas ograniczony do 5 minut.

W tej grze trzeba szybko i dobrze się komunikować, żeby rozbroić bombę.

Oto lista zwycięzców:

1 miejsce: Mykyta Schemechko i Jarosław Chrobak

2 miejsce: Jakub Dobrzański i Jakub Gicala

3 miejsce: Wiktor Zwoliński i Hubert Ptak

4 miejsce: Mikołaj Mikołajczyk i Bartek Jasica

5 miejsce: Krystian Migacz i Tomasz ZięćDyskoteka internatowa

W dniu 18.10.2018r. odbyła się dyskoteka, na którą jak co roku zostały zaproszone mieszkanki internatu 1 LO i ZS nr 1 w Nowym Sączu. Dobra muzyka i wspaniała atmosfera sprawiły, że wszyscy bawili się bardzo dobrze! Uczniowie tańczyli i śpiewali przy rewelacyjnej muzyce i drobnym poczęstunku.
Turniej piłki siatkowej

4.10.2018r. zakończył się turniej piłki siatkowej w ramach projektu „Nie – bo nie mam czasu”. Drużyny walczyły o nagrody pieniężne. Walka była bardzo wyrównana i pokazała że, nasi mieszkańcy potrafią grać w piłkę siatkową.
Zwycięzcami zostali: Królczyk Marcin, Królczyk Paweł, Halczak Bartek, Kubik Michał, Gabryś Grzegorz, Jagieła Jan.


Zajęcia integracyjne dla nowych wychowanków

W dniu 4-go października 2018 r. w naszym internacie odbyły się zajęcia integracyjne dla nowych wychowanków. Celem spotkania była integracja grupy internatowej, stworzenie poczucia bezpieczeństwa oraz budowanie poczucia wspólnoty grupowej. Zajęcia miały charakter głównie warsztatowy i zostały poprowadzone przez absolwentkę ZSE-M panią Agnieszkę Basta. Tym, co sprzyja integracji na co dzień w naszej placówce są wspólne wyjścia na basen, do kina oraz udział w imprezach organizowanych przez internat (zajęcia sportowe, dyskoteki, spotkania grillowe, pożegnanie maturzystów, Wigilia itp.).

Organizator: B. Kapturkiewicz.


Profilaktyka Uzależnień

W dniach 30 maja i 6-go czerwca 2018 r. odbyły się zajęcia obejmujące profilaktykę uzależnień w ramach IV już edycji projektu „Nie- bo nie mam czasu”. Zajęcia skierowane były przede wszystkim do uczniów klas pierwszych, a głównymi prelegentami byli starsi koledzy, którzy pod okiem i przy wsparciu wychowawcy przedstawili przygotowane materiały filmowe i opatrzyli je stosownym komentarzem. Na zakończenie spotkania wychowawca uzupełniał przedstawione treści, były pytania i dyskusja. Dzięki współpracy wychowawcy z wychowankami udało się przybliżyć zagadnienia asertywności, wzmocnienia pozytywnego obrazu własnej osoby w kontekście tematu uzależnień.


Dzień Ukraiński

W dniu 29.05.2018r. w naszym internacie został zorganizowany DZIEŃ UKRAIŃSKI. Celem wydarzenia była prezentacja ukraińskiej kultury, religii, języka i ciekawych miejsc, które chętnie odwiedzane są przez turystów. W naszej społeczności internackiej od tego roku szkolnego mamy troje mieszkańców z Ukrainy, którzy podjęli naukę w „Sadeckim Elektryku”. Chcieliśmy poprzez to spotkanie zintegrować środowisko mieszkańców. W trakcie spotkania uczniowie z Ukrainy opowiedzieli nam o ciekawych obrzędach religijnych, przybliżyli nam trochę historii Ukrainy, posłuchaliśmy muzyki poważnej i tego co słucha obecnie młodzież. Uczestnicy mogli posłuchać żywego języka, ponieważ usłyszeli wiersz i obejrzeli ciekawie przygotowane  prezentacje multimedialne. Prowadzący przygotowali również konkursy. Spotkanie zakończyło się małym poczęstunkiem.


Zagrożenia wynikające z pracy na komputerze 2018

19 kwietnia 2018r. odbyły się warsztaty, które obejmowały zagadnienia związane z zagrożeniami  związanymi z pracą na komputerze. XXI wiek jest niewątpliwie czasem rewolucji technicznej. Chyba nikt ze współczesnych młodych ludzi nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego albo komputera. Rozwój Internetu ma wiele zalet – szybki dostęp do informacji, możliwość zdobywania wiedzy, rozwijanie wyobraźni, prowadzenie własnego biznesu itp. Niestety, utrata kontroli nad użytkowaniem Internetu i komputera może prowadzić do niebezpiecznego nałogu. Nałogowy internauta spędza w Internecie coraz więcej czasu, zaniedbując inne rodzaje aktywności. Skutki uzależnienia od komputera mają charakter fizyczny, psychologiczny, moralny, społeczny i intelektualny. Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzędotyczącą różnych rodzajów konsekwencji uzależnienia od komputera.Warsztaty poprowadziła p. M. Adamek


Bezpieczny pieszy 2018

W dniu 6.02.2018 odbyły się warsztaty dotyczące bezpieczeństwa pieszych na drodze. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Warsztaty prowadził Ireneusz Stelmach. Podczas zajęć zostały przypomniane ogólne zasady przepisów dotyczące poruszania się pieszych po drogach publicznych ze szczególnym wskazaniem na przechodzenie przez jezdnię. Omówiona została odpowiedzialność prawna związana z nieprawidłowym zachowaniem pieszego ze wskazaniem na konsekwencje związane z zaistnieniem wypadku drogowego z udziałem pieszy – kierowca.

Przypomniane zostało również zarządzenie Dyrektora ZSE-M o zakazie wychodzenia poza teren szkoły w czasie trwania lekcji i przerw.


Kolęda 2018

Pięknym zwyczajem Świąt Bożego Narodzenia jest odwiedzanie przez kapłana, duszpasterza domów swoich parafian celem wzajemnego poznania się. Tradycja kolędowania sięga dalekiej przeszłości, a my chcąc ją kultywować zaprosiliśmy ojca Zbigniewa Szulczyka do naszego internatu w dniu 06 lutego, aby odwiedził jego mieszkańców. Wszyscy obecni wychowankowie chętnie przyjęli księdza w swoich pokojach. Była modlitwa, wspólne śpiewanie kolęd oraz tradycyjne pokropienie wodą święconą.


Wigilia 2017

Spotkanie Wigilijne jest tradycją naszego internatu i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą zarówno mieszkańców internatu, jak  i zaproszonych gości. Ta szczególna uroczystość odbyła się przy biało nakrytym stole w naszej stołówce 20 grudnia 2017r o godz.18. Świąteczny nastrój podkreślił wspaniały koncert kolęd w wykonaniu naszych wychowanek i wychowanków przy akompaniamencie harmonii trąbki i skrzypiec. Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości . Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek- symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolędy. Dzięki wysiłkom naszej kuchni mieliśmy szanse spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw, makowca i wielu innych smakowitych dań.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wigilijny wieczór.


Mam Talent - 2017

W dniu 11 grudnia 2017 r. piętnastu młodych artystów wzięło udział w Międzyinternackim Konkursie "Mam Talent", zorganizowanym przez Internat Międzyszkolny w Starym Sączu.

Uczestnicy, reprezentujący internaty z terenu Powiatu Nowosądeckiego, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i instrumentalne, występując solo lub w zespołach.

I miejsce wywalczyła nasza wychowanka  Edyta Świgut. Drugie miejsce zajął duet w składzie Jolanta Mrówka i Marta Gniecka. Dziewczęta reprezentowały internat Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Sączu. Trzecie miejsce przypadło w udziale Karolinie Bielskiej i Viktorowi Sharnenkov z Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu.

Natomiast największe uznanie publiczności uzyskał zespół z naszego internatu w składzie:

Jakub Byrdak, Maciej Gal, Tomasz Szyrszeń, który przygrywał na góralską nutę również podczas obrad jury.  Dyplomy wręczyła zwycięzcom gospodyni konkursu, dyrektor starosądeckiego internatu Lucyna Dybiec.

http://www.starostwo.nowy-sacz.pl/pl/mam-talent-w-internacie


Ranking czystości w I półroczu 2017/2018

PODSUMOWANIE RANKINGU CZYSTOŚCI

ZA I PÓŁROCZE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

I. Miejsce - pokój 219 - łącznie 240 pkt.

II. Miejsce - pokój 206 - łącznie 232 pkt.

III. Miejsce - pokoje 204, 218 - łącznie 231 pkt.

 

Konkurs czystości ma na celu wdrożenie  do systematycznego dbania o ład i porządek w pokojach.

Ocenie podlegą: wyrzucone śmieci, porządek na tapczanach, czysta podłoga, porządek na stole, parapecie i szafkach, które są przeliczane na punkty.

Zwycięzcy, jak co roku zostali nagrodzeni.


Podsumowanie III. edycji projektu "Nie, bo nie mam czasu"

16. pażdziernika 2017r. zakończyła się realizacja projektu "NIE - bo nie mam czasu" - III. edycja, współfinansowanego przez miasto Nowy Sącz, realizowanego przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk.

W ramach realizowanego zadania w naszym internacie odbyły się warsztaty dotyczące uzależnień, asertywności i wzmocnienia pozytywnego obrazu własnej osoby.

Młodzież korzystała z bezpłatnych wyjść na basen, do kina oraz karnetów na siłownię.

Zorganizowany został  turniej siatkówki, tenisa stołowego oraz zawody szachowe. Zwycięzcy w każdym z konkursów zostali nagrodzeni.

Zadania w obrębie projektu ( szczególnie zawody sportowe ) cieszyły się zainteresowaniem ze strony wychowanków.

Miejmy nadzieję, że uda się pozyskać środki na kolejną edycję projektu.

OSOBY NAGRODZONE:

Turniej siatkówki:

 1. miejsce: Adrian Karczewski, Paweł Gołąb
 2. miejsce: Aleks Piszczek, Sebastian Kuśnierz
 3. miejsce: Bartosz Halczak, Michał Kubik

Turniej tenisa stołowego:

 1. miejsce: Mateusz Twaróg
 2. miejsce: Albert Zawada
 3. miejsce: Sebastian Kuśnierz

Turniej szachowy:

 1. miejsce: Filip Jagiełło
 2. miejsce: Konrad Warzycki
 3. miejsce: Dariusz Lopian


Dyskoteka 2017

Dyskoteka w internacie

26.10.217r. została zorganizowana się dyskoteka, na którą zostały zaproszone mieszkanki Internatu ZS nr 1 oraz I LO w N. Sączu. Zabawa była przednia, królowały hity ostatnich dni i te dawniejsze. Każdy mógł dać upust swojej energii.


Warsztaty 2017

Warsztaty: Budowanie dobrych relacji

W dniu 23. października 2017 odbyły się warsztaty dla młodzieży internatu pt. „Budowanie dobrych relacji”. Przed warsztatami uczniowie przygotowali: gazetkę tematyczną, dekoracje sali i plakat. Warsztaty prowadziła pani Alina Dziewięcka. Pani Dziewięcka wraz z młodzieżą zajęła się tematem aktualnym, dotyczącym większości z nas: często mamy potrzebę kontaktów między ludźmi, kontaktów towarzyskich, udanych relacji, dobrych rozmów, przyjaźni. Nie wszystkim jednak ta sztuka jednakowo się udaje. Co sprawia, że jedni ludzie są lubiani, akceptowani i szybko adaptują się w otoczeniu, a innym przychodzi to z trudnością? Na te pytania i inne uczestnicy warsztatów próbowali odpowiedzieć.

Tematyka warsztatów:

- jakie relacje są zdrowe i dojrzałe?
- otwarta i zrozumiała komunikacja
- aktywne słuchanie
- szczerość i bycie sobą
- empatia i wyrażanie zainteresowania i troski o drugą osobę
- dobro wspólne i współodpowiedzialność
- granice
- od czego zacząć? od pracy nad sobą!

Uczniowie również zapoznali się z pojęciami i ich znaczeniem takimi jak: agresja, wyrażanie uczuć, czy asertywność. Wychowankowie internatu podsumowali spotkanie jako bardzo interesujące i ciekawe, wyjaśniające wiele problemów i podające rozwiązania trudnych sytuacji w życiu. A co najważniejsze stwierdzili, że takie warsztaty są bardzo potrzebne i czekają na następne. Na szczególne wyróżnienie za aktywność w warsztatach i zaangażowanie zasługują: Anastazja Matła, Dawid Szulc, Szymon Motyka, Mikołaj Mikołajczyk, Bartłomiej Jasica, Michał Cisak.

Organizatorzy grupa II,  opiekunowie: M.  Czaja i A. Chronowska


Szachy 2017

5 października 2017 odbył się w naszym internacie kolejny Turniej Szachowy realizowany w ramach projektu
 „Nie - bo nie mam czasu. III edycja.” W zawodach wzięło udział 9-ciu szachistów. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajął  Filip Jagiełło, drugie - Konrad Warzycki, trzecie - Dariusz  Łopian. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne. Gratulujemy!!! Dziękujemy również Arturowi Hamerskiemu za pomoc w organizacji turnieju. Projekt „Nie - bo nie mam czasu” realizowany jest przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.


Wybory 2017

5 października 2017 roku odbyły się wybory do Samorządu Internatu.
W głosowaniu wzięło  udział  61 wychowanków.
Najwięcej głosów uzyskali:
Jakub Byrdak – 24 głosy
Piotr Wojciechowski – 17 głosów
Patryk Malaga – 7 głosów
Kacper Piątek – 6 głosów

GRATULUJEMY!

Podsumowanie rankingu czystości

W pierwszych dniach stycznia 2017 r. dokonaliśmy półrocznego podsumowania rankingu czystości.

Oto wyniki:

 • I miejsce: pokój 218
 • II miejsce: pokój 204
 • III miejsce: ex aequo: pokoje 202 i 219.

Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki oraz dodatkowo zostali zwolnieni z pełnienia dyżuru w jadalni do końca tego roku szkolnego. Gratulujemy!


Wolontariat

W dniu 16 listopada 2016 r. o godz. 17.00 w naszym internacie odbyło się spotkanie poświęcone tematyce wolontariatu. Prelegentką była p. Halina Rams ze Stowarzyszenia „Sursum Corda”, która przekonywała, że wolontariat to bezinteresowna praca, niezarobkowa, ale przynosząca wolontariuszowi konkretne korzyści.

Angażując się w wolontariat:

 • zmieniasz mały fragment świata na lepsze. Wyobraź sobie, że milion innych ludzi czyni to samo....:)
 • zdobywasz wiedzę i doświadczenia, które będą atutem dla Twojego pracodawcy.
 • jeśli już pracujesz i jednocześnie jesteś wolontariuszem –  zyskujesz nowe kwalifikacje i odskocznię od zawodowej codzienności
 • zdobywasz przyjaciół
 • masz codziennie powód do satysfakcji, bo pomagasz innym, uszczęśliwiasz ich i dajesz piękny przykład
 • przeżywasz niezapomnianą przygodę

Wolontariuszem może być każdy - wiek, wykształcenie, status materialny nie ma znaczenia. Każdy musi jednak znaleźć dla siebie właściwe zajęcie, które da mu satysfakcję.

Każdy z wolontariuszy ma możliwość wyboru formy aktywności – zgodnie z upodobaniami i  osobistymi predyspozycjami. Stowarzyszenie współpracuje z szeregiem placówek, w których można zdobywać doświadczenie i szukać najbardziej odpowiedniej dla siebie formy działania.

Wolontariusze, bez względu na miejsce zamieszkania, mają możliwość współpracy i wymiany doświadczeń dzięki szkolnym klubom wolontariatu, działającym w różnych zakątkach regionu.

Spotkanie miało na celu przybliżyć pracę wolontariusza, ale przede wszystkim zachęcić do zaangażowania się młodzieży z naszej szkoły w ten rodzaj działalności.


28. września odbyły się wybory
do Samorządu Internatu

Oddano 55 głosów.
26 głosów uzyskał Adrian Karczewski
8 głosów - Izabela Czerwińska
8 głosów - Krzysztof Gałowicz
8 głosów -Wiktoria Obrzut
2 głosy - Dawid Załęski
2 głosy – Michał Kubik
1 głos nieważny


Kwaterowanie w internacie na rok szkolny 2016/2017

Kwaterowanie w internacie rozpocznie się w dniu 31. sierpnia ( środa ) od godziny 17:00.


Edukacja dla bezpieczeństwa w praktyce

Dnia 21.06.2016 r. w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Historii Ożywionej, odbywały się zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych oraz internatu w Nowym Sączu. Młodzież wraz z opiekunem Magdaleną Czaja, miała okazję zobaczyć i zapoznać się z przeznaczeniem i specyfiką funkcjonowania budowli ochronnej. Dodatkowo prezes stowarzyszenia Pan Zbigniew Ciekański oprowadził nas i zapoznał z ekspozycją poświęconą Wojsku Polskiemu w tym żołnierzom 1. Pułku Strzelców Podhalańskich, opowiedział nam również jak funkcjonował polowy punkt medyczny.

 

„Nie bo nie mam czasu” - edycja II

W dniach 18-19.05.2016 zostały zrealizowane warsztaty profilaktyczne dotyczące uzależnień, asertywności i wzmocnienia pozytywnego obrazu własnej osoby. Projekt „Nie – bo nie mam czasu” był skierowany do młodzieży internatu przy Zespole Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu. W ramach zajęć warsztatowych uczestnicy zapoznali się z mechanizmami uzależnień, wykształcili własne poglądy i opinie wobec uzależnień alkoholem. Zapoznali się ze sposobami niekonfliktowego odmawiania, podejmowania racjonalnych wyborów, wzmocnili i wskazali na ważne aspekty życia młodego człowieka, jak: koleżeństwo, przyjaźń, praca w grupie.


Edukacja dla bezpieczeństwa w praktyce

W dniu 20.05.2016 grupa młodzieży z ZSE-M oraz internatu, po raz kolejny wybrała się wraz z opiekunem Magdaleną Czaja, tym razem do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Nowym Sączu. Uczniowie mieli okazję poznać zadania i zobaczyć na własne oczy wykonywaną pracę. Pracownik wydziału Pan Mateusz Migacz wyjaśnił nam jakie są główne cele działania tej instytucji. Jest to między innymi realizacja kompleksu przedsięwzięć planistycznych mających za zadanie zapewnienie wysokiego stopnia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców, minimalizacja zagrożeń, tworzenie i utrzymywanie rezerw sprzętu przeciwpowodziowego i obrony cywilnej, wspieranie sił zapobigawczo - ratowniczych działających w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, formacji obrony cywilnej oraz zapewnienie mieszkańcom miasta warunków do przeżycia w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych zdarzeń. W skład struktury organizacyjnej Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności wchodzi Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego (MCZK). Centrum jest elementem systemu zarządzania kryzysowego i stanowi zaplecze techniczno - operacyjne oraz organizacyjne dla Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Służba dyżurno - operacyjna MCZK pracuje w systemie całodobowym. Do zadań Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego należy w szczególności: przyjmowanie i ewidencjonowanie informacji o stanie bezpieczeństwa i wszelkich zdarzeniach na terenie miasta, dokonywanie analizy zagrożeń i podejmowanie działań zgodnie z posiadanymi uprawnieniami i procedurami w celu minimalizacji i likwidacji zagrożeń. Gromadzenie i aktualizowanie baz danych zawierających informacje o istotnych zagrożeniach oraz o środkach i siłach przeznaczonych do zapobiegania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym. Na koniec spotkania młodzież miała okazję usłyszeć, specjalnie dla nas puszczony, trwający pięć sekund sygnał alarmowy z wieży sądeckiego ratusza. Następnym punktem wyjścia mamy obiecaną wizytę w schronie, którego nie udało nam się zrealizować podczas tego spotkania. Dziękujemy za miłe i profesjonalne spotkanie, oraz życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, którą jest stanie na straży bezpieczeństwa mieszkańców.

Edukacja dla bezpieczeństwa w praktyce

W dniu 11.02.2016 grupa młodzieży ZSEM w Nowym Sączu z klas: 1i, 1g, 1m, 1e, 1t, 1f wraz z opiekunem Magdaleną Czaja odwiedzili Karpacki Ośrodek Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu. To już kolejne wyjście w ramach zajęć pozalekcyjnych, mających na celu zapoznanie naszych uczniów z zadaniami i działalnością jednostek i instytucji związanych z bezpieczeństwem na terenie naszego miasta. Odwiedziliśmy Sale Tradycji, gdzie mogliśmy poznać dowódców, działalność Wojsk Ochrony Pogranicza, Straży Granicznej oraz historię powstania i działalność bojową 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, gdzie Karpacki Ośrodek Wsparcia Staży Granicznej ma swoje korzenie. Obecnie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji są podjęte działania, aby w pierwszej połowie 2016 r. przywrócić Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu. Następnie odwiedziliśmy Karpacki Wydział Zabezpieczenia Działań, który odpowiada za szczególnie niebezpieczne realizacje bojowo – taktyczne tj. działania pościgowe i blokujące, konwojowanie osób szczególnie niebezpiecznych, przeciwdziałanie jakimkolwiek formom zagrożenia terrorystycznego, udzielanie wsparcia i zabezpieczenia działań innych służb w warunkach szczególnego zagrożenia. Z Wydziałem współpracuje również zespół wykorzystujący specjalnie przeszkolone psy do poszukiwania narkotyków oraz ładunków wybuchowych. Jednego z nich mieliśmy okazję poznać i zobaczyć jego umiejętności. Na koniec przeszliśmy do Kompani Reprezentacyjnej Straży Granicznej, gdzie poznaliśmy wyposażenie i uzbrojenie. Praca w Staży Granicznej nie jest zwykłą pracą, to przede wszystkim służba i poświęcenie dla każdego z nas. Dzięki ich pracy, możemy czuć się bezpiecznie, bo oni strzegą granic państwa Polskiego. Proces rekrutacji do służby w Straży Granicznej jest trudny i długotrwały, dlatego pracują tam wybrani ludzie z pasją i poczuciem, że dobro naszego kraju jest najważniejsze. Dziękujemy za gościnę i czas, który został nam poświęcony, abyśmy mogli poznać od podszewki pracę wykonywaną przez Straż Graniczną. Życzymy funkcjonariuszom dalszej pasji i bezpieczeństwa w pracy, którą wykonują.

Spotkanie z policją

Spotkanie mieszkańców internatu z przedstawicielem
Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

W dniu 11.01.2016 r. odbyły się zajęcia przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji asp. szt. Barbary Leśniak, z młodzieżą Internatu ZSE-M, w ramach działań profilaktycznych na terenie Internatu. Pani aspirant przedstawiła uczestnikom zagadnienie dotyczące „nastolatków
w świetle prawa”. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie zachowania i czyny popełnione przez osoby w ich wieku podlegają karze, jak określane i zapisane są w ustawie
o postępowaniu w sprawach nieletnich, kodeksie karnym, oraz odpowiedzieć sobie na pytania: co to jest demoralizacja, kim jest nieletni? Za jakie przewinienia mogą być karani jako osoba dorosła? Mieszkańcy internatu uzyskali wiele cennych informacji, oraz dowiedzieli się, że każde czyny niosąca sobą jakieś konsekwencje.

Konkurs Miedzyinternacki "1 z 10"

W dniu 09.12.2015 szaleństwo w internacie międzyszkolnym w Starym Sączu - konkurs 1 z 10, w którym udział wzięli wychowankowie naszego internatu. Była to miła zabawa pomiędzy wychowankami z innych Internatów. Bardzo dziękujemy za miłą zabawę:)

Wigilia

Spotkanie Wigilijne jest tradycją naszego internatu i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą zarówno mieszkańców internatu, jak  i zaproszonych gości. Ta szczególna uroczystość odbyła się przy biało nakrytym stole w naszej stołówce 21 grudnia 2015r o godz.18. Świąteczny nastrój podkreślił wspaniały koncert kolęd w wykonaniu naszych wychowanek i wychowanków przy akompaniamencie harmonii i gitary i skrzypiec. Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości . Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek- symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolędy. Dzięki wysiłkom naszej kuchni mieliśmy szanse spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw, makowca i wielu innych smakowitych dań.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wigilijny wieczór.

Ubieranie choinki

KOMUNIKAT dla mieszkańców Internatu ZSE-M

Po przerwie świąteczno-noworocznej Internat ZSE-M będzie czynny od 3. stycznia 2016 r. (niedziela) od godz. 17:00.


EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA W PRAKTYCE

W związku z kontynuacją zajęć pozalekcyjnych z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa w praktyce, które mają na celu zapoznanie naszych uczniów z zadaniami i działalnością jednostek i instytucji związanych z bezpieczeństwem na terenie Nowego Sącza, 15.12.2015 grupa piętnastu uczniów Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych z klas: 1i, 1g, 1m, 1e, 1t w tym mieszkańcy Internatu ZSE-M, wraz z opiekunem Magdaleną Czaja, odwiedziła tym razem Komendę Miejską Policji. Przyjęła nas asp. szt. Barbara Leśniak oraz mł. asp. Barbara Przychocka-Serafin z Zespołu ds. prewencji kryminalnej i patologii nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Młodzież została zapoznana ze strukturą organizacyjną policji, jednostkami podległymi KMP w Nowym Sączu, zwiedzaliśmy przyjazny pokój przesłuchań, byliśmy w Referacie Techniki Kryminalistyki Wydziału Kryminalnego oraz pomieszczeniu oficera dyżurnego. Na koniec zapoznaliśmy się z historią nowosądeckiej policji, czyli jak zmieniła się na przestrzeni lat. Dziękujemy Kierownictwu i pracownikom KMP w Nowym Sączu, za ciepłe przyjęcie i umożliwienie zwiedzania obiektu oraz miejsc, których pewnie nigdy nie mielibyśmy okazji zobaczyć. Wszystkim Policjantom życzymy spokojnej i bezpiecznej pracy. Galeria zdjęć

Szlachetna paczka mieszkańców Internatu „Elektryka”

 

Już po raz trzeci z rzędu wychowankowie Internatu ZSE-M w Nowym Sączu przy ul. Limanowskiego 6 znaleźli się w drużynie Szlachetnej Paczki. To już niemal tradycja, że w okresie przedświątecznym organizujemy zbiórkę pieniędzy na tę akcję pomocową. W tym roku to głównie rodzice uczniów ZSE-M byli darczyńcami, którzy w znacznej mierze przyczynili się do zebrania około 4.000 złotych. Świetną okazją do zbiórki pieniędzy okazała się być szkolna wywiadówka, podczas której rodzice hojnie uzupełniali specjalną puszkę. Dla wybranej przez nas rodziny z zebranych pieniędzy zostały zakupione wszystkie potrzebne rzeczy i dodatkowo wsparliśmy ją finansowo. Zapakowane wspólnie paczki zostały dostarczone do magazynu w Nowym Sączu, gdzie uhonorowano nas specjalnym certyfikatem, który przypomina nam, że możemy zmieniać świat na lepsze. Jak powiedział ksiądz Jacek Stryczek ze Stowarzyszenia WIOSNA „paczka, którą otrzymała rodzina to coś więcej niż prezent, który spełnia jej materialne potrzeby. To przede wszystkim wyraz prawdziwej miłości, tego, że ktoś dostrzegł w nich coś wyjątkowego i uwierzył w nich po to, aby teraz oni uwierzyli w siebie.”

Turniej szachowy

W pierwszej połowie września w internacie ZSEM odbył się turniej szachowy. Do pojedynku o miano króla szachów stanęło siedmiu uczniów. Walka była zażarta, połączenia nerwowe omal nie popaliły się od nadmiernego przeciążenia i przesyłania impulsów – jakże to trudny i wymagający SPORT!
Ale w końcu udało się wyłonić zwycięzcę – został nim Sebastian Kuśnierz.
GRATULUJEMY!
Nagroda dla najlepszego szachisty w internacie to bon na zakupy w sklepie sportowym o wartości
90 zł.
Turniej odbył się w ramach projektu NIE – BO NIE MAM CZASU realizowanego przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy współudziale finansowym Miasta Nowego Sącza.

Edukacja dla bezpieczenstwa w praktyce

Edukacja dla bezpieczenstwa w praktyceW dniu 26.10.2015 grupa młodzieży Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu z klas: 1i, 1g, 1m, 1e oraz mieszkańcy Internatu ZSE-M, rozpoczęli cykl zajęć pozalekcyjnych z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, które mają na celu zapoznanie naszych uczniów z zadaniami i działalnością jednostek i instytucji związanych z bezpieczeństwem na terenie Nowego Sącza. Więcej


KOMUNIKAT dla mieszkańców Internatu ZSE-M

W dniu 1. listopada 2015 r. ( niedziela: Święto Wszystkich Świętych ):

INTERNAT BĘDZIE ZAMKNIĘTY.

Przyjazdy w dniu 2. listopada od godziny 6:00.

Konkurs fotograficzny

W ramach realizowanego projektu Nie – bo nie mam czasu został ogłoszony konkurs na najciekawsze zdjęcie z życia internatu. Jury w składzie: pani kierownik Bogumiła Kapturkiewicz i wychowawcy Magdalena Czaja, Edyta Nowak podjęło decyzję o przyznaniu nagrody Kamilowi Leśniakowi.
Gratulujemy!
Nagroda to bon na zakupy w sklepie sportowym o wartości 100 zł

TENIS STOŁOWY

Komunikat 1, Komunikat 2, Komunikat 3

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W dniach od 07-14.05.2015 w internacie ZSEM w Nowym Sączu odbyły się zajęcia profilaktyczne z projektu „Nie – bo nie mam czasu” współfinansowanego przez miasto Nowy Sącz, realizowane przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk. Tematem zajęć były: uzależnienia, asertywność i wzmocnienie obrazu własnej osoby. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach poprzez metody i formy takie jak: burza mózgów, drama, pogadanka, praca zbiorowa i grupowa, utworzenie dekalogu zdrowego stylu życia oraz projekcja filmów: „Obietnica”, „Życie pod murem”.

TURNIEJ SIATKÓWKI - WYNIKI ROZGRYWEK W SIATKÓWCE  O MISTRZOSTWO
INTERNATU ZSE-M W NOWYM SĄCZU

Turniej zorganizowany w ramach projektu NIE – BO NIE MAM CZASU przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza
W dniach 20 i 27 kwietnia 2015 na sali gimnastycznej ZSE-M odbyły się rozgrywki w siatkówce o mistrzostwo internatu, w której wzięło udział pięć zespołów dwuosobowych. Uczestnicy rozegrali pojedynki każdy z każdym i na tej podstawie zostały wyłonione zwycięskie zespoły.
Skład zespołów:
1. Kaczmarczyk Hubert, Zieliński Filip
2. Karczewski Adrian, Muszyński Paweł
3. Szczypta Dawid, Giertuga Karol
4. Fuks Tomasz, Jarosz Mateusz
5. Karpiński Karol, Przetacznik Patryk
Tabela wyników:

Zespoły Wyniki w kolejnych setach Punktacja
1 z 2  19:21,21:18,8:10 ; 1:2
3 z 4  17:19,11:15 ; 0:2
5 z 1  15:6,15:9 ; 2:0
2 z 3  15:8,15:6 ; 2:0
4 z 5  10:15,13:15 ; 0:2
1 z 3  walkower ; 1:0
2 z 4  10:15,15:8,11:9 ; 2:1
5 z 3  walkower ; 1:0
1 z 4  15:10,15:12 ; 2:0
2 z 5  17:19,12:15 ; 0:2

Ilość zdobytych punktów w zespole i miejsce w turnieju :
1. Karpiński Karol, Przetacznik Patryk   -    7 pkt.
2. Karczewski Adrian, Muszyński Paweł     -    6 pkt.
3. Kaczmarczyk Hubert, Zieliński Filip     -5 pkt.
4. Fuks Tomasz, Jarosz Mateusz     3 pkt.
5. Giertuga Karol, Szczypta Dawid     0 pkt
Zwycięzcy otrzymali bon na zakupy w sklepie sportowym o wartości 180 zł, gratulujemy!

Wybory do Samorządu Internatu

W dniu 20 września odbyły się wybory do Samorządu Internatu na Rok Szkolny 2015/2016. Wychowankowie pod opieką mgr Anny Chronowskiej i mgr Magdaleny Czaji wybrali spośród 8 kandydatów swoich przedstawicieli w składzie:

Przewodniczący: Zieliński Filip
Z-ca Przewodniczącego: Żurek Damian
Sekretarz: Karpiński Karol
Skarbnik: Anna Gorczowska

Lista osób przyjętych do internatu

Lista osób przyjętych do internatu w roku szkolnym 2015/2016

Kwaterowanie w internacie rozpoczyna się w dniu 31 sierpnia od godziny 17.00.

Pożegnanie maturzystów

W dniu 23.04.2015 w ramach pożegnania maturzystów odbyła się kolacja/grill na świeżym powietrzu wszystkich mieszkańców wraz z wychowawcami. Kuchnia przygotowała nam wiele smakołyków, min.: kiełbaski, kurczak, oscypki z żurawiną, soki, herbata i pyszna surówka. Grill trwał do późnych godzin wieczornych.

Zajęcia profilaktyczne z projektu „Nie – bo nie mam czasu”

W dniach od 20-22.04.2015 w internacie ZSEM w Nowym Sączu odbyły się zajęcia profilaktyczne z projektu „Nie – bo nie mam czasu” współfinansowany przez miasto Nowy Sącz, realizowane przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk. Tematem zajęć były: uzależnienia, asertywność i wzmocnienie obrazu własnej osoby. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach poprzez metody i formy takie jak: burza mózgów, drama, pogadanka, praca zbiorowa i grupowa, utworzenie dekalogu zdrowego stylu życia oraz projekcja filmów: „Obietnica”, „Życie pod murem”.

Nie - bo nie mam czasu

W okresie od 09.02.2015 do 30.09.2015 w naszym internacie będzie realizowany projekt: „Nie - bo nie mam czasu”.
W ramach realizowanego zadania młodzież z naszego internatu będzie miała możliwość uczestniczenia w warsztatach dotyczących uzależnień, asertywności i wzmocnienia pozytywnego obrazu własnej osoby. Projekt zawiera wiele atrakcyjnych propozycji spędzania wolnego czasu, jak: wycieczka po Beskidzie Sądeckim, wyjścia na basen i do kina, zawody szachowe, siatkówki i tenisa stołowego. W internacie odbędzie się również kurs fotografowania z elementami grafiki komputerowej.
Więcej informacji o projekcie…

KOLĘDA W INTERNACIE - 20.01.2015

W dniu 20 stycznia 2015 roku w Internacie odbyła się wizyta duszpasterska popularnie zwana kolędą, którą przeprowadził o. Mirosłąw Jajko- nasz szkolny katecheta. Na to spotkanie szykowaliśmy się cały dzień. Wychowankowie przygotowali swoje pokoje na przyjęcie księdza. Była to okazja żeby uporządkować otoczenie, a także swoje „wnętrza”. Wizyta duszpasterska przebiegała w bardzo miłej atmosferze, wychowankowie Internatu w poszczególnych pokojach mieszkalnych witali o. Mirosława śpiewając kolędy, wspólnie się modląc. Ksiądz pokropił wszystkich święconą wodą, mamy nadzieję, że skutecznie .
Dziękujemy bardzo i zapraszamy Ojca do naszego internatu w przyszłym roku.

SZLACHETNA PACZKA

Wychowankowie internatu podobnie, jak w ubiegłym roku wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku uzbieraliśmy 1614zł !. Za zgromadzone pieniądze, wybranej przez nas rodzinie, zakupiliśmy sprzęt AGD, środki czystości, artykuły higieniczne, pościel oraz żywność. Mamy nadzieję, że  nasza „paczka” sprawiła wiele radości i jednocześnie zaspokoiła najważniejsze potrzeby tej rodziny. Za udział w tej akcji zostaliśmy uhonorowani przez organizatora – Stowarzyszenie „Wiosna” – specjalnym „Certyfikatem”. Wszystkim, którzy nas wsparli, wolontariuszom i darczyńcom, serdecznie dziękujemy!

Wigilia 2014

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, to okres spotkań, składania sobie życzeń i łamania się opłatkiem. W naszym internacie spotkanie wigilijne dla mieszkańców i pracowników odbyło się 18 grudnia. Podczas spotkania, tradycyjnie, został odczytany fragment z Pisma Świętego. Pani B.Kapturkiewicz – kierownik naszego internatu - złożyła wszystkim świąteczne życzenia a ks. M.Jajko swoim słowem pobudził nas do refleksji i wprowadził nas w świąteczny nastrój. Po części oficjalnej mogliśmy połamać się opłatkiem, spróbować wigilijnych potraw i wspólnie zaśpiewać kolędy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten wieczór spędziliśmy w miłej rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie gitar, skrzypiec, harmonii i chóru.

Andrzejki 2014

27 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa mieszkańców internatu. Na zabawę Samorząd Internatu zaprosił gości z zaprzyjaźnionych internatów z Nowego Sącza. Goście, jak obiecali, tak przybyli i nie zawiedli się. Dyskoteka była naprawdę udana. Mimo skromnego budżetu były światła, DJ - Mariusz Gryzło i mały poczęstunek. Dobra muzyka i wspaniała atmosfera sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili. A jak się bawili? Zobaczcie zdjęcia!

Wybory do Samorządu Internatu

W dniu 16 września 2014r. odbyły się wybory do Samorządu Internatu na Rok Szkolny 2014/2015. Wychowankowie pod opieką mgr Magdaleny Czaji wybrali spośród 11 kandydatów swoich przedstawicieli w składzie:
Przewodniaczący: Hubert Kaczmarczyk
Z-ca Przewodniczącego: Andrzej Krokowski
Sekretarz: Karolina Zarzeka

Konkurs

W maju w roku szkolnym 2013/2014 mieszkańcy internatu mogli wziąć udział w konkursie na najlepszą prezentację związaną z codziennym życiem w internacie. Nagrodą było zwolnienie z czesnego za miesiąc czerwiec.
Zwyciężczynią została Karolina Zarzeka. Oto jej prezentacja:
Nasz internat jest najlepszy

Internat przy Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu przeznaczony jest dla młodzieży uczącej się w tej szkole oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które znajdują się na terenie miasta. Placówka dysponuje 64 miejscami w pokojach 2-3-4 osobowych. W internacie uczniowie mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Na terenie internatu znajduje się kuchnia i stołówka. Mieszkańcy internatu mają również do dyspozycji: dwa aneksy kuchenne i dwa pokoje do cichej nauki. Istnieje możliwość korzystania z sali komputerowej, siłowni, sali gimnastycznej i boisk sportowych na terenie szkoły pod opieką wychowawcy internatu. Dostęp do Internetu jest bezpłatny.

Internat Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu
ul. Limanowskiego 6, 33-300 Nowy Sącz

Fax: 18 443 78 08

Telefon: 18 443 78 08

Kadra pedagogiczna

Kierownik internatu:
- mgr Bogumiła Kapturkiewicz

Wychowawcy:
- mgr Małgorzata Adamek
- mgr Barbara Aleksander
- mgr Ireneusz Stelmach
- mgr Kazimierz Magiera

Rozkład dyżurów wychowawczych w internacie ważny od 9.IX.2019r.

Bogumiła Kapturkiewicz - kierownik internatu:
poniedziałek 9-13
wtorek 9-13
środa 9-13
czwartek 9-13

Małgorzata Adamek:
niedziela/poniedziałek 21-9 (dyżur nocny)
wtorek 13-20
środa 13-21
czwartek/piątek 21-9 (dyżur nocny)

Ireneusz Stelmach:
poniedziałek 13-21
wtorek 13-21
środa/czwartek 21-9 (dyżur nocny)
piątek 9-19

Kazimierz Magiera:
niedziela 17-21
wtorek/środa 20-9 (dyżur nocny)
czwartek 13-21

Barbara Aleksander:
poniedziałek/wtorek 20-9 (dyżur nocny)

Samorząd Internatu 2019/2020r.

Przewodniczący: Paweł Królczyk

Z-cy:
- Filip Jagiełło
- Kacper Mazur