Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Zawody Strong Man

W dniu 04.10.2013r. w Starym Sączu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się II Turniej Mini Strong Man.

W sześciu konkurencjach takich jak: „spacer farmera”, „waga płaczu”, „martwy ciąg na axel gryfie”, „spacer buszmena”, „zegar” i „uchwyt Herkulesa” młodzi zawodnicy mogli wykazać się siłą, sprawnością fizyczną oraz wolą walki. Gościem specjalnym i jednocześnie sędzią głównym turnieju był czołowy Strong Man Europy, indywidualny mistrz Polski 2013r. i wicemistrz Europy 2013r. Tomasz Kowal.

W tegorocznej edycji zwodów w szranki stanęło sześciu młodych zawodników ze szkół zarówno powiatu jak i miasta Nowego Sącza. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych reprezentował uczeń klasy IV t, Jarosław Nosal wraz z opiekunem Marcinem Bochniarzem.

Jarek na tle pozostałych zawodników zaprezentował się bardzo dobrze zdobywając drugie miejsce. Walka o drugą lokatę trwała do ostatniej konkurencji(„uchwyt Herkulesa”), trzech zawodników miało taką samą liczbę punktów. Jarek w ostatni podejściu jednak nie dał się prześcignąć konkurencji i zdeklasował pozostałych zawodników zdobywając tym samym drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!