Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Zawody PCK

28.04.2014 (poniedziałek) w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu odbyły się Rejonowe zawody z zasad udzielania pierwszej pomocy organizowane przez Rejonowy Oddział PCK w Nowym Sączu.

W zawodach uczestniczyło 11 szkół w tym również uczniowie z ZSEM. Walka o pierwsze 3 miejsca była bardzo zacięta i wyrównana. Nasi uczniowie w składzie: Piwowar Martyna – Ik, Bugara Agata – Ik, Pasiut Wojciech – Ik, Żelasko Grzegorz – Ik, Ruchała Jakub – IL oraz Gruszczyński Karol- IL pierwszy raz uczestniczyli w takiej rywalizacji osiągając 90pkt. na 125pkt możliwych co dało nam 4 miejsce.

Podczas rywalizacji trzeba było pokonać 5 stacji zadaniowych w ogólnym czasie 50 min. czyli każda stacja po 10 min. Pierwsza stacja polegała na teście teoretycznym związanym z podstawowymi pytaniami z  udzielania pierwszej pomocy. Cztery pozostałe stacje miały charakter praktyczny. Uczniowie  musieli wykazać się bezpośrednimi umiejętnościami z udzielania pierwszej pomocy takimi jak: resuscytacja, złamania, zwichnięcia oraz stłuczenia kończyn górnych i dolnych podczas wypadków na hulajnodze i różnych sytuacjach podczas wypadku na placu manewrowym (nauka prawa jazdy) .

Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, drugie miejsce uczniowie ze szkoły pielęgniarskiej w Mszanie Dolnej a trzecie uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

Same zawody przebiegły w miłej atmosferze, choć pogoda nas nie rozpieszczała,  gdyż przez cały czas rywalizacji padał deszcz.

Przygotował: Rafał Gruca