Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Wyjście na Jaworzynę Krynicką

Chmury, chmury ...czarne chmury nad nami ..ale jest nadzieja ...więc my co ? Ruszamy :)
29 .04.2014 z parkingu ZSEM uczennice i uczniowie naszej szkoły pod opieką Laury Wontorczyk, Ewy Bereś , Rafała Grucy i pod'' czujnym okiem'' przewodnika górskiego , instruktora przewodników..Bartłomieja Fila , wyruszyli w trasę : Wierchomla --Bacówka nad Wierchomlą (800 m n.p.m ) - Runek (1080 m n.p.m )- Jaworzyna Krynicka (1114 m n.p.m ) - Czarny Potok - Krynica .
Jest to nasza druga wycieczka z programu ''WF z Klasą -''Zwiedzamy Sądeczyznę zwiększamy tężyznę ''.

Aż miło , że mamy cały czas chętnych do uprawiania tej formy ruchu.
Dziewczyny już całkiem nieźle radzą sobie z kijami Nordic Walking -- mamy nowe następczynie do propagowania Nordic Walking :):)

Pomału dorównują im chłopcy choć nie wszyscy ..a szkoda Panowie !!:)
Zachęcamy i dalej będziemy starać się zachęcać ..do chodzenia z kijami - bo fińscy lekarze i wybitni sportowcy już dawno temu zapoczątkowali i pokazali walory zdrowotne i fizyczne tej formy ruchu.
Pan przewodnik Bartłomiej Fila nie bez powodu nam towarzyszył ...z kijami bierzcie z niego przykład :'' jak schodzę z gór ..nie rozstaje się z kijami idę z nimi nawet do Kościoła ''.
Podczas marszu z użyciem kijków w trakcie godzinnego treningu zmniejszamy obciążenie stawów , o kilkanaście ton, jednocześnie trenując wytrzymałość , siłę , gibkość , wzmacniamy mięśnie przykręgosłupowe ..tak potrzebne zarówno kobietom jak i mężczyznom teraz ..i w przyszłości .
Od przewodnika Bartka dowiedzieliśmy się również dużo ciekawych rzeczy dotyczących turystyki górskiej, szlaków Beskidu Sądeckiego ( szlaki piesze , rowerowe, konne, ski - turowe itp ) , przyrody mijanych miejsc , a także legend np. Diabelski Kamień na Jaworzynie Krynickiej, była też słynna'' powtórka z geografii Świętego Jana Pawła II z pielgrzymki w Starym Sączu w 1999r.

https://www.youtube.com/watch?v=iwGyUfE5OKw

Chmury chmury rozeszły się nad nami zaświeciło słońce i cóż ''żal wracać - słowa Świętego Jana Pawła II ...Jego szlakami też trochę przewędrowaliśmy'' - i jeszcze nieraz będziemy mieli pewnie okazje wędrować.

A teraz śledźcie naszą stronę - już niedługo zapisy na "sportową i zdrową majówkę w górach''

z pozdrowieniem sportowo-turystycznym  Laura Wontorczyk, Ewa Bereś, Rafał Gruca .