Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Wiosenna wyprawa na Łabowską Hale

WIOSENNA WYPRAWA W GÓRY

„Człowiek niczego nie zdobywa bez wysiłku” – powiedziała jedna z uczennic, biorąca udział w pierwszej pieszej wycieczce z programu „WF z klasą” – uśmiechnięta, zmęczona ale i zadowolona.

Wycieczka odbyła się pod hasłem „Zwiedzamy Sądecczyznę zwiększamy tężyznę”. W wycieczce: Łabowa – Łabowska Hala – Cyrla – Rytro uczestniczyło 33 uczniów naszej szkoły pod opieką p. L.Wontorczyk, p.E.Bereś, p.R.Grucy i p.M.Bochniarza. Towarzyszył nam również przewodnik turystyki górskiej p. Maciej Zaremba, ciekawie opowiadający o miejscach, które mijaliśmy.

Cześć młodzieży maszerowała z kijkami NordicWalking. Szkoda, że nie wszyscy, gdyż podczas takiego marszu angażujemy 90% mięśni całego ciała. W ten sposób doskonale wzmacniamy i rozwijamy wszystkie mięśnie oraz poprawiamy sprawność i wydolność fizyczną. A właśnie o to chodzi.

Zmienne warunki atmosferyczne (na Cyrli dopadł nas deszcz), urozmaicone krajobrazy, różnorodność pokonywanej trasy oraz miła atmosfera sprawiły, że młodzież wróciła zadowolona i chętna do udziału w następnej wycieczce, która nastąpi już w kwietniu.

Zwiększenie aktywności fizycznej wpływa na poprawę stanu zdrowia i utrzymanie go na odpowiednim poziomie. Zadbajmy już teraz, nie marnujmy czasu.

Laura Wontorczyk