Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL V wycieczka "Rajd NA RATY PTTK"

Relacja z rajdu

Jedna z ostatnich (ale mam nadzieję że nie ostatnia) wycieczek tego roku to wyjazd na metę "RAJDU NA R-A-T-Y", do położonej nieopodal Nowego Sącza Maciejowej.

Meta rajdu zaplanowana została na sobotę - 5.10.2013. O godzinie 9.00 pomimo dość niskiej temperatury spotkaliśmy się w niewielkim, aczkolwiek silnym składzie:
- Kania Arkadiusz z klasy 2jT
- Romańczyk Grzegorz z klasy 2kT.

Na miejscu spotkaliśmy również Tomka Dutkę z klasy 1hT, który na rajd wybrał się indywidualnie.

Po krótkim ustaleniu trasy wyruszyliśmy spod szkoły w kierunku Nawojowej, i dotarliśmy do Frycowej. Tutaj pogoda znacznie się poprawiła, dzięki czemu mogliśmy "oswobodzić" się z krępujących ruchy kurtek.

We Frycowej zjechaliśmy w kierunku Złotnej. Nie dotarliśmy do samej miejscowości, lecz skręciliśmy w stronę Maciejowej. Tutaj czekała nas mordercza wręcz wspinaczka. Wszyscy prowadziliśmy rowery, gdyż jazda pod górę wiejską drogą była niemożliwa.

Po kilkunastu minutach byliśmy już na samej górze (mimo niewielkiej wysokości widok na Nowy Sącz rewelacyjny!), i ku ogólnej radości (szczególnie Arka i Grześka) pomknęliśmy w dół. Droga prowadziła najpierw przez niewilki las, a później wjechaliśmy na asfaltową drogę prowadzącą do drogi na Krynicę. Jako że czas nas gonił, główną drogą udaliśmy się do szkoły w Maciejowej, gdzie datarliśmy około godziny 11.30. Zgłosiliśmy swój udział w zawodach sportowych, i mieliśmy chwilę czasu na odpoczynek.

O godzinie 12.00 wszyscy uczestnicy (czyli około 80 osób, podzielonych na kategorie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich) mogli przystąpić do zawodów. Rozegrane zostały dwie konkurencje:

- tor przeszkód (jazda sprawnościowa)
- wyścig zółwia (wygrywał ten kto NAJWOLNIEJ pokonał dystans wyścigu - nie jest to takie łatwe jak może się wydawać).

Oczywiście nasi uczniowie spisali się na medal, zdobywając w pierwszej konkurencji trzy pierwsze miejsca, a w drugiej miejsca 2 i 3. Serdecznie im gratulujemy!

Po zawodach sportowych przyszedł czas na posiłek, ogłoszenie wyników i wręcznie drobnych nagród rzeczowych. Około godziny 15.00 wyruszyliśmy w kierunku Nowego Sącza, gdzie zakończyliśmy naszą wycieczkę.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wyjazdu.

Z turystycznym pozdrowieniem

Tomasz Liber :)