Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Turniej w Armwrestlingu o Puchar Dyrektora ZSE-M

W dniu 15.04.2015r. w Naszej szkole odbył się II Turniej w Armwrestlingu o Puchar Dyrektora ZSE-M w Nowym Sączu.

Armwrestling czyli siłowanie na rękę staje się coraz bardziej popularną formą rywalizacji na całym świecie. Światowa Federacja Armwrestlingu liczy sobie 42 państwa i organizuje Mistrzostwa Świata. Również w Polsce organizuje się wiele zawodów rangi krajowej i międzynarodowej m. in. Mistrzostwa Polski, Puchar Polski, Puchary Świata.

Zawody w Elektryku odbyły się na specjalnie przygotowanym do tego celu stole. W szranki stanęło 59 uczniów klas I, II, oraz III. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w formule pucharowej (przegrany kończy udział w dalszej rywalizacji). Uczniowie stoczyli ze sobą 58 pojedynków, które stały na wysokim poziomie sportowym. Wiele z nich było bardzo wyrównanych.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Łukasz Budnik, który był sędzia głównym Turnieju. Imprezę poprowadził wraz z Dj Marshallem, Marcin Bochniarz.
Po pojedynkach kwalifikacyjnych w wielkiej czwórce znaleźli się: Dominik Waśko z kl. 3 f, Grzegorz Żelasko z kl. 2 k, Rafał Kita z kl. 3 j oraz Mateusz Lichoń z kl. 3 t.

Między tą czwórką rozegrała się bezpośrednia walka o zwycięstwo.
Ostatecznie wygrał Dominik Waśko, drugi był Grzegorz Żelasko, trzeci Rafał Kita a czwarty Mateusz Lichoń.
Gratulujemy zwycięzcom!!!

W przerwach między pojedynkami odbywały się walki pokazowe. Swoich sił spróbowali również nauczyciele ZSE-M. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się mgr Łukasz Jurczak, który wykazał się wręcz niespotykaną siłą i techniką.

Słowa podziękowania dla Dyrektora ZSE-M pana Walentego Szarka za ufundowanie pucharu dla zwycięzcy, firmie Optyk Walczyk, która ufundowała główną nagrodę mini wieżę oraz puchary, siłowni Xtreme Fitness za ufundowanie karnetów na siłownie oraz piekarni Potoczek, która ufundowała poczęstunek dla wszystkich zawodników.

Szczególne podziękowania dla DJ Marshalla, który muzyką oraz oprawą świetlną uświetnił całą imprezę.
Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego Łukasz Budnik i Marcin Bochniarz.