Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Szlakiem Promocji i Zdrowia

11.02.2015 o godz. 10:00 odbyły się w naszej szkole warsztaty medyczne pt. „Szlakiem Promocji Zdrowia” organizowane przez wykładowców
i studentów z Wyższej Szkoły Promocji i Zdrowia z Krakowa.

Grupa studentów pod przewodnictwem pani dr. n. med. Magdaleny Maćko w I części przeprowadzała wykłady związane z profilaktyką zapobiegania chorobą, jak również prelekcje na temat  prawidłowej diety, dbaniem o kręgosłup oraz teorii na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na końcu części pierwszej (teoretycznej) oglądaliśmy krótki film, który miał przestrzec młodzież przed zbyt lekceważącym zachowaniem się na drodze podczas jazdy samochodem. Bardzo ciekawym akcentem prelekcji była demonstracja przez studentów oczywiście z pomocą naszych uczniów masażu klasycznego i leczniczego na specjalnie przystosowanych do tego stołach.

Druga część warsztatów (praktyczna) odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie naszej szkoły podzieleni już wcześniej na dziesięć zespołów klasowych uczestniczyli w rywalizacji z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej AED i BLS. Uczniowie musieli dać sobie radę z trzema stacjami
i wykonać je za pierwszym podejściem aby otrzymać maksymalną ilość punktów. Pierwszą stacją było ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, druga stacja polegała na wykonaniu masażu serca czyli tzw. resuscytacji (BLS) natomiast trzecia stacja polegała również na wykonaniu masażu serca z wykorzystanie specjalnego defibrylatora.

Pierwsze miejsce w tej rywalizacji zajęła grupa tzw. „Uczennic
z Klas Technikum” w składzie: (Klaudia Malaga IIk, Kamila Strzelec IIe oraz Ewa Dorula IIe)

Drugie miejsce zajęli przedstawiciele klasy Ii w składzie: (Lidia Jasińska, Adrianna Górka, Kamil Serafin, Dawid Potoczek, Maciej Ładoś, Przemysław Jarek oraz Aleksy Majka)

Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele klasy Im w składzie: (Paulina Padula, Artur Poleć,  Krystian Turek, Szymon Ręczkowicz, Radosław Chramęga, Marcin Poręba, oraz Paweł Kasieczka).

Czwarte miejsce ostatecznie zajęła klasa I Z w składzie: (Adrian Karczewski, Łukasz Florek, Patryk Olszewski, Wojciech Jeleńczyk, Paweł Kałużyński, Witold Ochwat oraz Karol Pierzchała)

GRATULACJE!!!

Sprawozdanie przygotowali: Jolanta Michałowska i Rafał Gruca nauczyciele Wych. Fizycznego