Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Sprawy bieżące

Witam rowerzystów,

po dwudniowej wycieczce na Radziejową myślałem, że wszyscy mają już dosyć i zapadniemy w sen zimowy. Okazuje się jednak, że chłody Wam nie straszne, więc po dyskusji postanowiłem że jeszcze jeden wypad nam się należy. Myślałem gdzieś dalej np na łabowską Halę., ale obowiązki szkolne nie pozwalają na całodniowy wyjazd.

Pomysł jest więc taki. We wtorek (13 listopada) wyjedziemy zaraz po 12:30 w kierunku pólnocnym, a więc  na Pogórze Rożnowskie. Ale nie myślcie że będzie tak bardzo łatwo. Zamierzam zaciągnąć Was aż na Dąbrowską Górę, po to żeby pokazać przepiękne widoki w kierunku Jeziora Rożnowskiego. W sumie będzie to jakieś 20 km jazdy rowerem , no może 25 więc przed zmrokiem na pewno się wyrobimy. Na zgłoszenia Wasze czekam do czwartku. Szczególnie zależy mi na pierwszoklasistach, żeby się wreszcie obudzili i oderwali od nauki :)

Z turystycznym pozdrowieniem

Marek Ryglewicz

dodano 6 listopada 2012

==================================================================

Witajcie,

nie da się ukryć, że ostatnia dwudniowa wycieczka była super, chociaż kosztowała nas wiele wysiłku (szczególnie wspinaczka na Radziejową). Jesień w górach, to jednak najpiękniejsza pora roku, ta róznorodność barw, rześkie powietrze, poranne mgły. To wszystko sprawia, że stajemy się lepsi, życzliwsi, uśmiechnięci, tolerancyjni, zaczynamy dostrzegać sens życia i co najważniejsze nabieramy ochoty do pracy i nauki. A przed nami kolejny chociaż nie tak długi wyjazd. Otóż w sobotę w Maciejowej odbędzie się zakończenie Rajdu na RATY, organizowanego przez PTTK, na którym zawsze od wielu lat jesteśmy obecni i zdobywamy nagrody i puchary. Pojedziemy krótką ale bardzo atrakcyjną trasą.

Wyjazd o 9-tej z przed budynku szkoły. Potrzebna zgoda rodziców. Zgłoszenia przyjmuję do czwartku tj. 4 października. Już mam zgłoszenie od czterech osób, czekam na kolejne, szczególnie serdecznie zapraszam pierwszoklasistów.

Marek Ryglewicz

 

dodano 1 października 2012

=========================================================

witajcie,

wreszcie mamy skompletowaną drużynę na Rajd Elektryka.

Sześiu zdecydowanych na wszystko twardzieli, którzy na rowerach spędzają większość czasu :)

A oto skład:

LP

Imię i nazwisko

Klasa

Uwagi

1

Jacek Kurzeja

2 j T

 

2

Radosław Nowak

2 j T

 

3

Tomasz Wiewiór

2 j T

 

4

Paweł Cempa

2 j T

 

5

Michał Cabała

2 f T

 

6

Dawid Hełmecki

2 t T

 Trasa jest bardzo wymagająca, bo z racji że kolej w dni robocze nie jeździ będziemy musieli na rowerach wyruszyć z Nowego Sącza najpierw do Piwnicznej (około 25 km), by dopiero stamtąd rozpocząć właściwą wycieczkę. Z Piwnicznej trasa wiedzie do Kosarzysk, a stamtąd doliną potoku Rohacz jedziemy w kierunku Niemcowej do schroniska studenckiego pod Niemcową. A schronisko to dwie stare chałupy, bez wygód, ale za to mają to coś, co każe wracać tam wciąż i wciąż. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę co znaczy bez wygód ?

- bez energi elektrycznej,

- po wodę chodzi się do źródełka

- WC to sławojka 15 metrów od schroniska

- łazienka 50 metrów od schroniska  przy źródełku

- chyba wystarczy :)

I tam spędzimy nocleg, by następnego dnia skoro świt wyruszyć w kierunku Niemcowej, a następnie czerwonym szlakiem przez najwyższe i najważniejsze szczyty Pasma Radziejowej dotrzeć do schroniska na Przehybie. Po drodze zdobędziemy Radziejową najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego, wyjdziemy na wieżę widokową. A na Przehybie podobno na nas też będzie czekała ciepły posiłek, a organizatorzy rozliczą nas z tego co przygotowaliśmy na rajd. A do domów wrócimy drogą przez Gaboń,  Gołkowice i Stary Sącz. Myślę, że podczas tych dwóch dni pokonamy około 70 km. Obiecuję że po powrocie szybko umieszczę zdjęcia i jakąś relacje.

Z turystycznym pozdrowieniem

Marek Ryglewicz

dodano dnia 21 września 2012

==============================================================

Witam w  nowym roku szkolnym,

szczególnie serdecznie zwracam się do pierwszoklasistów. Pamiętajcie, że przyszliście do ELEKTRYKA, szkoły, która nie tylko dobrze uczy, ale też wychowuje, pokazuje właściwe wzorce, zachęca Was do aktywności, uczy szacunku dla otaczajacej nas przyrody. Temu między innymi służą nasze wyjazdy w ramach Sekcji Turystyki Rowerowej. Nie bójcie się, że nie dacie sobie rady. Wycieczki zawsze są dostosowane do możliwości uczestników. Oczywiście jakieś minimum przygotowania kondycyjnego musi być :), aby "wydrapać się" na kolejne wzniesienie czy szczyt. Ale jaka później jest satysfakcja, gdy z wysokości 1000 metrów spoglądacie na otaczający Was świat.

A na początek pojedziemy na dwudniową wycieczkę, z noclegiem w Bacówce nad Wierchomlą, uczestnicząc równoczesnie w 13 Turystycznym Rowerowym Rajdzie Górskim pograniczem Polsko-Słowackim. Wyruszymy w piątek rano pociągiem do Wierchomli, stamtąd na rowerach doliną Wierchomlanki aż do Bacówki na nocleg. A następnego dnia przez Szczawnik, Muszynę i Leluchów pojedziemy na most graniczny Wyszehradzki. Tam o 12-tej odbędzie się uroczyste powitanie uczestników rajdu, następnie pojedziemy do miejscowości słowackiej CIRC, na ognisko i zakończenie rajdu. A potem powrót do Muszyny i pociągiem do Nowego Sącza. Wciągu tych dwóch dni na rowerach przejedziemy około 50 km. Zgłoszenia przyjmuję do 11 września, wpisowe wynosi 20 zł, ale trzeba pamietać, że wszystkie koszty będą większe (niocleg, przejazdy koleją i wyżywienie ).

Bardzo ważne: z uwagi że jedziemy na Słowację konieczne jest posiadanie dowodu osobistego albo paszportu i karty rowerowej lub prawa jazdy 

Oczywiście wszyscy muszą spełniać również wymogi regulaminu (dostępny w zakładce STR). Jakieś wątpliwości można wyjaśniać osobiście ze mną, albo drogą e-mailową.

Z turystycznym pozdrowieniem

opiekun STR

Marek Ryglewicz

Ps Już zapowiadam, że będziemy również uczestniczyć w rajdzie elektryka w dniach 27-28 września.

dodano dnia 6 września 2012

===================================================================

Dwudniową wyciecką o intrygującej nazwie "Tylko dla orłów" Sekcja Turystyki Rowerowej zakończyła rok szkolny 2011/2012. W ciągu tych minionych 10 miesięcy pojechaliśmy na siedem wycieczek, z czego trzy były dwudniowe. W ciągu tego roku w sekcji zaczęło działać kilkoro pierwszoklasistów. Bardzo aktywni, doskonale przygotowani kondycyjnie, mam nadzieję że w kolejnym roku dalej będą w raz ze mną realizować różne ciekawe projekty turystyczne. Miniony rok sekcja realizowała szczególnie dużo wycieczek na obszarze Gór Grybowskich, biorąc za główny punkt wypadowy Kamionkę Wielką. Te jak i indywidualnie przejechane przez opiekuna trasy, znajdą się w kolejnym przewodniku rowerowym o roboczym tytule "Beskid Niski - 13 wycieczek rowerowych w Gminie Kamionka Wielka". Wszystkich sympatyków STR zachęcam wakacyjnych wypadów rowerowych, a jeśli brakuje Wam pomysłów na ciekawe trasy to zapraszam na portal "Tydzień nowosądecki", gdzie aż do jesieni będę umieszczał kolejne ciekawe propozycje wycieczek rowerowych.

Z turystycznym pozdrowieniem

Opiekun STR Marek Ryglewicz

dodano 2 lipca 2012====================================================

Lista zamknięta, jedziemy bardzo dużą grupą bo ze mną 11 osób. Przepraszam 12, bo będzie też gitara :). Oby tylko pogoda dopisała. Myślę, żę trasa wszystkim się spodoba, a dzięki Arkowi, którego Dziadek jest sołtysem w Ptaszkowej mamy zapewniony tam nocleg.

A oto lista uczestników naszej 2-dniowej wyprawy:

1. Ola Młynarczyk z klasy I c LO

2. Łukasz Marmol z klasy I j T

3. Paweł Cempa z klasy I j T

4. Dawid Hełmecki z klasy I t T

5. Arek Mól z klasy I t T

6. Konrad Zieliński z klasy II g T

7. Dawid Witek z klasy II g T ( z gitarą)

8. Marcin Fiut z klasy I t T

9. Łukasz Wiewiór z klasy II c LO

10 Tomasz Wiewióra z klasy I j T

A teraz ważne informacje dla uczestników:

zabieracie: kaski, zgody rodziców, jakąś kasę, ciepłe ubranie, kurtka przeciwdeszczowa (na wszelki wypadek), przybory kosmetyczne i ręcznik, łatki, zapasowe dętki, może jakieś potrzebne narzędzia, może lampki rowerowe, jeśli macie karty rowerowe to też, bo to się liczy do punktacji na mecie rajdu.

Pamiętajcie , że wyjazd w czwartek po trzeciej godzinie lekcyjnej, a w domu wylądujecie dopiero w piątek około 17-tej. Mówiłem też że  organizatorzy podsumowanie rajdu robią w sobotę, ale kto przyjedzie uzgodnimy w piątek. To chyba tyle informacji.

Z turystycznym pozdrowieniem

Marek Ryglewicz

 

dodano 22maja 2012/===============================================

Kochani

ostatnio otrzymałem z PTTK zaproszenie na 47 Rajd Rowerowy o Puchar Ziemi Sądeckiej. Odbędzie się on w dniach 24-26 maja, a zakończenie jestw szkole w Chełmcu. W tamtym roku nie uczestniczyliśmy bo miałem wyjazd, ale pomyślałem że w tym roku wypada. Wyjechalibyśmy w vzwartek po 3 godzinach lekcyjnych. Trasa przez Kamionkę Wielką do Ptaszkowej. Tam mam załatwiony darmowy nocleg. A następnego dnia rano pojechalibyśmy przez Cieniawę , Jodłową Górę, Paszyn i przez Nowy Sącz na metę do Chełmca. Tam Wy byście  uczestniczyli w zawodach sprawnościowych, potem jakiś ciepły posiłek i powrót do domu. A w sobotę pojechalibyśmy na 12 godzinę z powrotem do Chełmca aby być na zakończeniu rajdu,  ogłoszeniu wyników i odebrać nagrody :). Mogę zabrać maksymalnie 10 osób. . Na zgłoszenia czekam do wtorku i ani dnia dłużej. Acha wpisowe na rajd w wysokości 4 zł płacicie przy zapisie. Oczywiście obowiązuje kask, zgoda rodziców, sprawny sprzęt , zapasowe dętki itp :) Acha jeszcze dobry humor

MRyglewicz

dodano 19 maja 2012 //=========================

Dla tych którzy szukają propozycji na wycieczek rowerowych mam dobrą nowinę. Otóż uzgodniłem z redakcją portalu Tydzień Nowosądecki, że będą umieszczać cyklicznie przygotowane przeze mnie propozycje wycieczek. Dzisiaj ukazała się pierwsza. Zapraszam tutaj

dodano 25 kwietnia 2012 //================================

No i mamy uzgodniony termin drugiej wycieczki rowerowej. Tym razem pjedziemy aż do Kamiannej i będziemy degustować miody :), bo przecież Kamianna to centrum pszczelarstwa. Trasa długa bo około 70 km, ale dni coraz dłuższe więc przed nocą wrócimy. Wyjeżdżamy po trzeciej godzinie lekcyjnej w czwartek 26 kwietnia. Na ten moment grupa liczy cztery osoby, więc są wolne miejsca, ale zapisy tylko do środy godziny12-tej

Z turystycznym pozdrowieniem

Marek Ryglewicz

dodano 24 kwietnia 2012//=======================================

Kochani

mam już uzgodniony z Dyrekcją termin pierwszej w tym roku wycieczki rowerowej. A więc pojedziemy 22 marca, zaraz po naukach rekolekcyjnych. Zaczynam tworzyć listę chętnych. Pojedziemy do Kamionki Wielkiej, a stamtąd zrobimy dwie krótkie, ale bardzo widokowe pętelki. W sumie pokonamy około 35 kilometrów. Trasa niezbyt trudna, chociaż niewielkie podjazdy oczywiście być muszą :). A więc rozpoczynam zapisy :). najlepiej drogą e-mailową marek.ryglewicz@gazeta.pl 

Z turystycznym pozdrowieniem

Marek Ryglewicz

dodano dnia 9 marca 2012