Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Spotkanie z maturzystami

W ubiegłym tygodniu, w dniu w którym nasza szkoła świętowała zdobycie tytułu najlepszego technikum w Polsce, szkołę odwiedził nasz absolwent Dawid Kaim. Dawid jest obecnie elewem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Powietrznych w Dęblinie i przyjechał aby spotkać się z tegorocznymi maturzystami i opowiedzieć o WSOSP i być może pomóc niektórym maturzystom podjąć decyzje o wyborze kierunku studiów. Dawid opowiadał m. in. o egzaminach wstępnych na WSOWP, o nauce, o tym jakie są perspektywy zatrudnienia po zakończeniu studiów. Maturzyści pytali również o to jak wygląda plan dnia elewa, o wysokość żołdu, o przepustki, o wrażenia z pilotowania. Jak się okazało, nie tylko panowie ale również i panie są mile widziane w WSOWP w Dęblinie zwłaszcza w nawigacji.

Dawid z sympatią wspominał również swoją naukę w ZSEM. Zwrócił uwagę na dobre przygotowywanie przez szkołę do dalszej nauki mówiąc  ”zwłaszcza na pierwszym i drugim roku jest masa przedmiotów technicznych, jest elektronika, materiały lotnicze i konstrukcyjne, konstrukcje statków powietrznych, procesy obróbki, montaż, materiałoznawstwo, połączenia mechaniczne (…) osoby po liceum ogólnokształcącym muszą dużo czasu poświęcać na naukę, na przykład podstaw elektroniki, a ja to bez problemu zaliczam wszystko na piątkę”
Warto przytoczyć jeszcze jedno zdanie, które powiedział Dawid „skończyłem szkołę, do której nie chodzi się dla zabicia czasu, to co tutaj robiłem miało sens”.

Czytaj również tutaj.