Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL SOS DLA SĄDECCZYZNY – VI edycja

11 czerwca w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie szóstej już edycji projektu „SOS dla Sądecczyzny” współfinansowanej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Celem projektu jest edukacja proekologiczna. Do udziału w nim została zaproszona młodzież szkół ponad gimnazjalnych z całej Sądecczyzny. Na spotkanie przybyła młodzież z następujących szkół:
a. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju
b. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu
c. z Powiatowego Zespołu Szkół  w Muszynie
d. z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie
e. w rywalizacji brała również młodzież naszej szkoły należąca do koła ekologów.

Każdą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa, która w ramach projektu zobowiązana została do przygotowania aplikacji lub prezentacji multimedialnej na temat zagrożeń środowiska. Dodatkowo każda grupa miała za zadanie przygotować w formie strony www ekotrasę  po naszym regionie, przez najpiękniejsze i najciekawsze ich zdaniem przyrodniczo miejsca oraz plakat proekologiczny. Działania podejmowane przez uczniów miały uwrażliwić ich na walory przyrodnicze Sądecczyzny i wskazać na zagrożenia środowiska związane z działalnością antropogeniczną. Podczas panelu sprawdzana była również wiedza z zakresu ekologii i znajomości regionu.
Wystąpienia poszczególnych grup oceniała dwuosobowa komisja w skład której wchodziły przedstawicielki Starostwa Powiatowego i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie Odział Nowy Sącz.

Komisja konkursowa najwyżej oceniła wystąpienie grupy z Elektryka, która otrzymała bon na kwotę 750 zł. II miejsce zdobyła grupa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu i otrzymała bon na kwotę 500 zł, natomiast trzecie miejsce uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, którzy otrzymali bon na kwotę 300 zł. Kolejne grupy otrzymały słodycze i gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk.

 

SOS DLA SĄDECCZYZNY – VI edycja

28 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie szóstej już edycji projektu „SOS dla Sądecczyzny”.
Celem projektu jest edukacja proekologiczna. Do udziału w nim została zaproszona młodzież pierwszych klas Zespołu Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Nowym Sączu. Działania podejmowane przez uczniów miały uwrażliwić ich na walory przyrodnicze Sądecczyzny i wskazać na zagrożenia środowiska związane z działalnością antropogeniczną. Z każdej klasy pierwszej technikum została wybrana pięcioosobowa grupa uczniów. Każda grupa w ramach projektu zobowiązana została do przygotowania aplikacji lub prezentacji multimedialnej na temat zagrożeń środowiska. Dodatkowo każda grupa miała za zadanie przygotować w formie strony www ekotrasę  po naszym regionie, przez najpiękniejsze i najciekawsze ich zdaniem przyrodniczo miejsca.
Wśród uczniów klas pierwszych został ogłoszony konkurs na plakat o charakterze proekologicznym w dwóch kategoriach: 1.Czyste środowisko – zdrowy człowiek – jak zapobiegać lub walczyć z zagrożeniami środowiska; 2. Problem psich odchodów zagrożeniem dla Twojego zdrowia i miasta. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat zagrożeń środowiska Sądecczyzny, sposobów i możliwości zapobiegania im lub ich minimalizacji. Chętni uczniowie rozwiązywali również test na temat zagrożeń środowiska
 Nagrodę za najlepiej rozwiązany test wiedzy – bon na zakupy w sklepie sportowym o wartości 100zł wygrał uczeń klasy 1f Jakub Jasinowski.
Nagrodę za plakat w kategorii CZYSTE ŚRODOWISKO _ ZDROWY CZŁOWIEK – bon o wartości 100zł otrzymał Wojciech Jojczyk z klasy 1j.
Nagrodę za plakat w kategorii PROBLEM PSICH ODCHODÓW ZAGROŻENIEM DLA TWOJEGO ZDROWIA I MIASTA- bon o wartości 100 zł otrzymał Michał Szabla , uczeń klasy 1t
Pierwszą nagrodę i tytuł NAJLEPSI EKOLODZY WŚRÓD INFORMATYKÓW oraz bon o wartości 500 zł zdobyła drużyna z klasy 1t
Drugą nagrodę i bon o wartości 350 zł otrzymała grupa z klasy 1e
Trzecie miejsce i bon o wartości 150 zł zdobyli uczniowie z klasy 1i. GRATULUJEMY!
Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza, którego przedstawiciel p. Tokarska była obecna na podsumowaniu akcji SOS dla Sądecczyzny.