Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Pola nadziei

Dobiegła końca tegoroczna akcja Pola Nadziei. W ubiegłym tygodniu, przeprowadziliśmy w naszej szkole kwestę na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum. Każdy kto wrzucił do puszki jakiś grosik został obdarowany żonkilem z przyszkolnych Pól Nadziei. W sumie zostało zebrane 440,28 zł. Zebrane datki zostały przekazane do Sądeckiego Hospicjum. Za każdy „grosik” wrzucony do puszki jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Dodatkowo 26 kwietnia 33 uczniów naszej szkoły kwestowało przy kościele kolejowym, zbierając datki na Sądeckie Hospicjum. Tradycyjnie każdego darczyńcę obdarowywali symbolicznym żonkilem lub okolicznościową kartką. Trwa liczenie zebranych pieniędzy, ale sądząc po wypełnionych prawie po brzegi ciężkich skarbonkach – będzie to spora kwota.
Wszystkim zaangażowanym w akcję Pola Nadziei w ZSEM serdecznie dziękujemy! Przypomnijmy: „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem to motto naszych „Pól Nadziei”.
Rosną nasze Pola Nadziei
Dzięki Waszemu finansowemu wsparciu (zebrano 228,31 zł) udało się zakupić i zasadzić w szkolnym ogrodzie kolejnych prawie sto cebul żonkili. Wiosną, gdy zakwitną - jako symbol nadziei trafią do każdego, kto jakimkolwiek datkiem wesprze Sądeckie Hospicjum. „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”. Ta myśl Alighieri Dantego stała się mottem akcji „Pola Nadziei” zainicjowanej w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym. Wtedy to na terenie szkolnego ogrodu zostały zasadzone żonkile - w ten sposób powstały pierwsze Pola Nadziei w Nowym Sączu (poza terenem hospicjum).