Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Pierwsza wiosenna wycieczka

Poniżej  lista uczestników I wycieczki, a niżej regulamin, pamiętajcie że kask ochronny i zgoda rodziców są konieczne aby można było uczestniczyć w wycieczce.
Spotykamy się przed szkoła zaraz po naukach rekolekcyjnych, nie zapomnijcie zabrać zapasowych dętek, łatek  i narzędzi

Lista uczestników

pierwszej w roku 2012 wiosennej wycieczki rowerowej

Organizator: Sekcja Turystyki Rowerowej

Termin: 22 marzec 2012, wyjazd godzina 9:30

Trasa: przejazd z Nowego Sącza do Kamionki Wielkiej, a tam dwie pętle: jedna przez Wzgórze Krzyża  i Wolę Wyżną, a druga przez Wolę Niżną i Mystków. Cała trasa wycieczki to około 35 km

LP

Imię i nazwisko

Klasa

Uwagi

1

Łukasz Wiewiór

II c LO

 

2

Patryk Pitner

II c LO

 

3

Bogdan Gawron

II c LO

 

4

Jakub Kijak

II c LO

 

5

Dawid Kantor

II c LO

 

6

Joanna Bugajska

II c LO

 

7

Katarzyna Sułkowska

II c LO

 

8

Wojciech Hodorowicz

II e T

 

9

Rafał Górka

II e T

 

10

Robert Widlak

I t T

 

11

Arek Mól

I t T

 

12

Maciej Fiut

I t T

 

13

Dawid Hełmecki

I t T

 

14

Łukasz Warzecha

I i T

 

15

Bartłomiej Sroka

III f T

 

16

Konrad Zieliński

II g T

 

17

Dawid Witek

II g T

 

18

Mateusz Ludwiszewski

IV j T

 

19

Jarosław Job

IV j T

 

20

Aleksandra Młynarczyk

I c LO

 

21

Waldemar Janisz

III i T

 

22

Michał Cebula

I f T

 

 

Opiekunami grupy są nauczyciele Grzegorz Durałek i Marek Ryglewicz

 

Regulamin

obowiązujący uczestników wycieczki rowerowej w dniu 22 marca 2012-03-18

 

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest:

-         dobry stan zdrowia i brak przeciwwskazań lekarskich

-         zgoda rodziców

-         posiadanie sprawnego roweru wraz z odpowiednim osprzętem

-         posiadanie odpowiedniego ubioru do jazdy oraz kasku ochronnego na głowę

-         posiadanie karty rowerowej

-         po drogach publicznych grupa porusza się zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

-         Na wycieczce uczestnicy bezwzględnie stosują się do poleceń opiekuna i kierownika wycieczki

Potwierdzam, że zapoznałem się z regulaminem wycieczki i zobowiązuję się do bezwzględnego jego przestrzegania

 Relacja z wycieczki

Krótka relacja z wiosennej wycieczki w dniu 22 marca 2012

Z zapisów wynikało że pobijemy rekord frekwencyjny, bo na liście znalazły się 22 osoby, ale na starcie stawiło się osób 13. Nie dopisało dwóch maturzystów, wiadomo  nauka przedewszystkim, no i sześć osób z klasy II c LO. ale dla nich nie ma usprawiedliwienia :). Wszyscy doskonale przygotrowani do drogi, większość to stare wygi, którzy w niejednej wycieczce uczestniczyli, ale mnie szczególnie ucieszył nowy nabytek, bo do sekcji postanowiło dołączyć aż 4  uczniów z klasy I t T. Najpierw przejazd do Kamionki W., ale teraz postanowiliśmy, że pojedziemy ulicą Jamnicką, a następnie wzdłuż skałek  i Kamienicy Nawojowskiej, aż do głównej drogi do Kamionki Wielkiej. Droga którą jedziemy jest dość ruchliwa ale obie grupy okazały się bardzo zdyscyplinowane (jedna pod opieką Pana Grzegorza Durałka, a drugą moją pieczą), tak że w krótce znaleźliśmy się w samym centrum jednej z piękniejszych wsi gminnych Sądecczyzny.

Przed nami dłuższy postój, na zregenerowanie sił, bo zachwilę czekają nas, dwie krótkie, ale wymagające trasy. Wymagające, bo z podjazdami, ale na pocieszenie dodam, że każdy podjazd kończy się zjazdem. Najlepiej całą trasę  pokazuje załączona mapka.

 

Wyruszamy, pierwszy fragment to pętla przez Niżną i Wyżną Wolę. Piękny, super urozmaiconyodcinek, bo najpierw jedziemy wąską drogą wzdłuż potoku Wolanka, potem ostry podjazd przez las, aż do drogi Jamnica- Mystków, no a na zakończenie długi zjazd do centrum Kamionki, skąd niecałą godzinę wcześniej wyruszyliśmy. Znowu postój i ruszamy na drugi fragment naszej eskapady, którym jest zdobycie Wzgórza Krzyża. Znowu podjazd, ale widoki ze wzgórza przepiękne.  Doskonale widać stamtąd Jaworze (najwyższy szczyt w okolicy), Rosochatkę i Jodłową Górę, oraz Pasmo Sopalskiej Góry. Ruszamy w dalszą drogę i znowu zjazd, w dolinę potoku Zarywa, by  po chwili  rozpocząć wspinaczkę do połączenia z drogą do Mystkowa.To kolejna duża wieś, położona na wysokim na około 500 metrów wzgórzu, z charakterystycznym kościołem doskonale widocznym znajodleglejszych miejsc. 

Jadąc przez Mystków nie można sobie wyobrazić że nie wstąpimy do Pana Bronisłwa Gieńca, twórcy ludowego, znanego nie tylko na Sądecczyźnie rzeźbiarza, specjalizującego się w obróbce piaskowca. Pan Gieniec, który w tym roku skończył 90 lat, to wspaniały gawędziarz., więc zabawiliśmy u niego ponad pół godziny. Ale pora wracać teraz jedziemy przez Mystków, następnie Kunów,Falkową i ulicą Wieniawy Długoszowskiego wracamy kończąc naszą pierwszą w tym roku eskapadę.

Podsumowując, wwyprawa była bardzo udana, zaobserwowaliśmy pierwsze oznaki wiosny (podbiały, bazie, leszczyna), ale co również widać na zdjęciach ślady zimy wciąż jeszcze są widoczne.  To tyle sporządzonej prawie że na kolanie relacji, a więcej można domyślać się ze zdjęć.

Z turystyczny pozdrowieniem

Marek Ryglewicz

PS. To kiedy następna wycieczka ?