Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL II Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej

Dnia 2.06.2014r (poniedziałek)  o godzinie 8.00 odbędą się II Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej.

Do turnieju zgłosiło się 16 drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na 4 następujące grupy turniejowe:

Lp Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
1.
    3tT           3jT           3iT          3fT
2.    2mT         2fT           2eT         2tT
3.    1gT          1kT          1mT        1tT
4.    1lT           1fT           1hT         1eT

Drużyny składają się z 7 zawodników grających plus 4 rezerwowych.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń mecze grupowe będą rozgrywane po 8 minut (tylko jedna połowa!), każda drużyna będzie mogła skorzystać z jednego czasu w danym meczu (1 minutowa przerwa) Do półfinału awansuje zwycięzca z każdej grupy.

Mecze pucharowe będą rozgrywane w czasie 2 x 7 min (możliwość wzięcia 1 czasu na połowę).

Przed każdym meczem zostanie wykonany rzut monetą, która klasa będzie rozpoczynać grę. Przewinienia drużyn będą karane żółtą kartką (maksymalnie 2 żółte kartki dla drużyny) lub wykluczeniem karą 1 minutową.

Reszta przepisów zgodne z przepisami Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Harmonogram meczów zostanie udostępniony w dniu zawodów. Prosimy o doping dla drużyn uczestniczących w turnieju!! Klasy, które zdecydują się na całodniowy doping swoich drużyn, proszone są o kontakt z panią dyrektor K.Rembiasz. 

Wszystkie klasy biorące udział proszone są o stawienie się w dniu turnieju nie później niż o godz. 7.45 w celu ostatecznego potwierdzenia udziału w rozgrywkach (klasa która się spóźni zostanie zdyskwalifikowana!),  przebrania się w stroje sportowe (wskazane, aby klasy miały te same kolory koszulek) tak aby  o godzinie 8.00 można było oficjalnie rozpocząć turniej.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (ulewne deszcze) zawody zostaną przeniesione na inny termin!!

Życzymy powodzenia i dobrej zabawy!

W dniach 2 czerwca oraz 11 czerwca 2014r. odbyły się II Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej. Do turnieju zgłosiło się 16 klas, które zostały podzielone na 4 grupy. Turniej oficjalnie otworzyła krótkim wystąpieniem pani wicedyrektor szkoły Krystyna Rembiasz, która życzyła uczestnikom zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

4. 1tT 3 2 0 2 1 1 2 -1

Faza pucharowa rozpoczęła się od półfinałów do których awansowali tylko zwycięzcy poszczególnych grup. W tej fazie rozgrywek zmierzyły się klasy 2mT z 1hT oraz 2fT z 2tT. W pierwszym meczu pierwszoklasiści nie dali szans swym starszym kolegom wygrywając z nimi aż 6:1 i to oni zagrali w finale, zaś klasa 2mT musiała zadowolić się meczem o 3 miejsce. W drugim meczu dość pewnie do finału awansowali uczniowie klasy 2fT wygrywając 3:1 z klasą 2tT.
W meczu o 3 miejsce „szczypiorniści” z klasy 2tT nie pozostawili złudzeń klasie 2mT i po bramkach Piotra Leśniary oraz Dominika Rembiasza pewnie wygrali spotkanie 2:0.
Mecz finałowy okazał się okrasą całego turnieju gdyż był pokazem taktycznej i konsekwentnej gry obu drużyn, umiejętności poszczególnych zawodników oraz ich skuteczności w decydujących momentach gry. W decydującym meczu o Puchar „II Mistrzostw Szkoły w Piłce Ręcznej” lepszą drużyną okazała się klasa 2fT wygrywając 4:2 z rewelacją turnieju - klasą 1hT. Bramki w tym spotkaniu zdobyli dla klasy 2fT niezawodny Artur Przetacznik x3 oraz Konrad Wójs x1 natomiast dla klasy 1hT po jednej Robert Gargas oraz Damian Podobiński.

MEDALIŚCI II MISTRZOSTW SZKOŁY W PIŁCE RĘCZNEJ:
* I miejsce klasa 2fT (mistrzowie szkoły-Puchar oraz złote medale)
* II miejsce klasa 1hT (wicemistrzowie szkoły-srebrne medale)
* III miejsce klasa 2tT (brązowe medale)
* IV miejsce klasa 2mT

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Artur Przetacznik z klasy 2fT, który zdobył aż 13 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem został Łukasz Twardowski z klasy 1hT.
Puchar II Mistrzostw Szkoły w Piłce Ręcznej oraz medale wręczył wicedyrektor szkoły Zbigniew Kudlik, który zakończył zawody podsumowując cały turniej dziękując za tak liczny udział klas w Mistrzostwach oraz życząc dalszych sukcesów sportowych w przyszłym roku.

Organizacją oraz przeprowadzeniem Mistrzostw Szkoły w Piłce Ręcznej zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Grzegorz Durałek, mgr Łukasz Kucharski, mgr Rafał Gruca oraz mgr Andrzej Kumor.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KLASOM ZA UDZIAŁW TURNIEJU ZA DOPING ORAZ GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!