Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Spotkanie z podróżnikiem

„Spotkanie z podróżnikiem” Temat: Wybrzeża Morza Śródziemnego.

Dnia 03 grudnia 2013 roku naszą szkołę po raz kolejny odwiedził podróżnik z Grupy Trzask. Tym razem Pan Grzegorz Chachura zaprezentował niezwykle barwny materiał fotograficzny z podróży do państw basenu Morza Śródziemnego. Pokazywanym fotografiom towarzyszył bogaty i pełen pasji opis słowny zawierający dziesiątki istotnych dla danego rejonu świata informacji, masę ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu.

Uczniowie przemierzyli Grecje, Włochy, Hiszpanię, poznali najwspanialsze budowle wBarcelonie, Rzymie, stadion Barcelona, ponad to pasma alpejskich dolomitów, skaliste wybrzeża   to tylko niektóre z atrakcji. Uczniowie zobaczyli również przyniesione niezwykłe maski weneckie oraz alabaster. Spotkanie wzbogacone było również humorystycznymi wątkami i nagrodami za dobre odpowiedzi w czasie prezentacji zdjęć.

Na koniec wyprawy dotarliśmy do Cieśniny Gibraltarskiej- łącząca Morze Śródziemne z Oceanem Atlantyckim, oddzielająca Afrykę od Europy, pomiędzy dzisiejszym Marokiem i Ceutą (posiadłością hiszpańską) a Hiszpanią i Gibraltarem (posiadłością brytyjską).

„Spotkanie z podróżnikiem” cieszyło siębardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Ukazało piękno geografii świata oraz przybliżyło kulturę i zwyczaje prezentowanego kraju. Pokaz był niezwykle interesujący, a zdobyta wiedza na pewno przyda się nie tylko na lekcjach geografii.

Wrażenia  uczniów :

 - Bardzo podobało mi się spotkanie z podróżnikiem.  Dowiedziałam się wielu ciekawych faktów na temat alpejskiego człowieka lodu, dolomitów, architektury Rzymuoraz „bitwy na pomidory”.Pan podróżnik opowiadał bardzo interesująco, pokazał nam kilka pamiątek. 

 - Takie spotkania w ciekawy i wesoły sposób wzbogacają nam lekcje geografii np. o cieśninie Gibraltarskiej. Możemy się dowiedzieć jeszcze więcej niż na zwykłych zajęciach, bo są to bezpośrednie doświadczenia turystów. Podobało mi się również to że podróżnik przywiózł ze sobą  wiele ciekawych pamiątek .

 -  Bardzo cieszy mnie ,że w naszej szkole odbyło się takie spotkanie, bardzo mnie zaciekawiło opowieść o Wenecji i fabryka Ferrari - bo  właśnie marzeniem większości fanów motoryzacji jest odwiedzenie włoskiej fabryki w Maranello, w której powstają najwspanialsze auta na świecie.Mam nadzieję, ze będzie ich więcej takich spotkań.

 

Natalia Prusak
Paulina Leśniak
Magdalena Kityńska
Wiktoria Stelmach
2b LO

Szkolne Koło Turystyczne „Ekoturysta”