Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Spotkanie z podróżnikiem

Taka jest Kuba!
Kuba to niesamowita wyspa.
To miejsce trzeba zobaczyć.
Różne oblicza największej z karaibskich wysp.


„Spotkanie z podróżnikiem” Grupa „Trzask”
Temat: Morze Karaibskie. Wyspa Kuba.

Naszą szkołę po raz kolejny odwiedził podróżnik z Grupy „Trzask”. Tym razem Pan Grzegorz Chachura zaprezentował niezwykle barwny materiał fotograficzny z podróży ukazujący różne oblicza największej z karaibskich wysp - Kuby. Liczne istotne informacje, masę ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu.
Kuba to niesamowity kraj. Połączenie naturalnego piękna karaibskiej wyspy i temperamentu mieszkających tam ludzi.  Panujący tam od 48 lat system polityczny spowodował izolację od wpływów zewnętrznych.
Powstała mieszanka klimatów i obrazów jedynych w swoim rodzaju, spotykanych jedynie na tej wyspie. Od pięknych krajobrazów Doliny Vinales, przez place i zaułki Hawany, plaże w Varadero, stolicę rewolucji, jaką jest Santa Clara, po Guantanamo. Kuba może zaskoczyć swoją różnorodnością.
Większość przybywających na Kubę odwiedza albo Hawanę, albo Varadero, które - mimo że oddalone od siebie jedynie o 140 km - są źródłem skrajnie różnych doświadczeń: z jednej strony wakacyjny kurort wybudowany właściwie tylko po to, by wyciągać pieniądze od turystów, złożony z luksusowych hoteli, restauracji oraz złotych plaż, gdzie trudno spotkać Kubańczyków, z drugiej intrygująca, naznaczona długą historią stolica - chociaż zaniedbana, nie sposób nie zauważyć, że nigdzie indziej w Ameryce Łacińskiej nie ma podobnego miejsca.


Zapraszamy do galerii zdjęć.
Organizatorzy Szkolne Koło Geograficzne „Ekoturysta”

Natalia Prusak
Paulina Leśniak
Magdalena Kityńska
Kamil Poręba
Mateusz Wideł
Tomasz Grucela