Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL 11-listopada-2016

11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

 W dniu 16 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość obchodów 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dzień ten, to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Szczególnego wydźwięku emocjonalnego nabierają wtedy słowa: niepodległość, patriotyzm, walka o wolność. Jednak o wolności nie musimy mówić tylko wzniośle i patetycznie. Wolność, to także szczęście, radość, zabawa.

Aby te bohaterskie czyny i wzniosłe słowa pozostały w pamięci naszych uczniów – organizatorki Panie Maria Miskowicz i Karolina Michalik postanowiły przedstawić młodzieży różne barwy ojczyzny i włączyć do wspólnej zabawy całą szkołę. Aby podkreślić szczególny charakter tego dnia nauczyciele i młodzież nosili kotyliony w barwach narodowych. Kotyliony wykonały klasy: Ie, Ii, IIt i IIIj.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu.

Następnie młodzież szkoły (chłopcy z klasy IVh i dziewczyny z klas Ii, IIj, IIIj i IVk) zatańczyła poloneza, który zachwycił wszystkich obecnych na sali. Kolejną częścią programu był koncert piosenek patriotycznych w aranżacji młodych artystów.

Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiła degustacja tradycyjnych polskich potraw: bigosu, chleba ze smalcem, ogórków kiszonych i kołaczy.

O oprawę artystyczną zadbali: Podobiński Kamil, Zawada Albert, Czaja Marcin, Uszko Agnieszka, Siodlarz Jakub, Południak Jakub, Bugajski Grzegorz, Zygmunt Marek, Zielonka Mateusz.

Nad stroną techniczną czuwali: Bugajski Grzegorz, Wielocha Dawid i Łatka Sebastian.