Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL RPA – cały świat w jednym państwie

RPA – cały świat w jednym państwie

Drugie spotkanie z podróżnikiem organizowane przez Szkolne Koło Turystyczne „Ekoturysta”.

Dnia 25 kwietnia 2013 roku naszą szkołę po raz kolejny odwiedził podróżnik z Grupy Trzask. Tym razem Pan Samuel Kempski zaprezentował niezwykle barwny materiał fotograficzny z podróży do Republiki Południowej Afryki. Pokazywanym fotografiom towarzyszył bogaty i pełen pasji opis słowny zawierający dziesiątki istotnych dla danego rejonu świata informacji, masę ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu.

Uczniowie ZSEM wraz z podróżnikami dotarli na Przylądki Igielny i Dobrej Nadziei,

odwiedzili wioskę Zulusów, poznali historię Nelsona Mandeli, zobaczyli strusie w Oudtshoorn oraz Wielką Dziurę w Kimberley, przekonali się czy Góra Stołowa faktycznie jest płaska jak stół, zobaczyli skok na bungee z wysokości ponad 200 metrów, dowiedzieli się co znaczy słowo 'apartheid' i jak wygląda życie białych i czarnych w RPA oraz czy można uciec przed żarłaczami białymi w okolicach Durbanu.

Kraj, który większości uczniów kojarzy się tylko z mistrzostwami świata w piłce nożnej, okazał się niezwykle interesujący, a zdobyta wiedza na pewno przyda się na lekcjach geografii. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli gościć grupę podróżników.

Paulina Leśniak 1b LO