Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL Elektryk świętuje!

15 stycznia 2015 r. był kolejnym szczególnym dniem dla naszej szkoły. Od samego rana panował szczególny nastrój.  Uczniowie i nauczyciele w odświętnych strojach, uśmiechnięci, wyczekujący tego co miało nastąpić. O 10:30 hol szkoły oraz przyległe korytarze zapełniły się tłumem uczniów. Z głośników rozległ się znany przebój zespołu Queen „We are the champions”. Na stole pod popiersiem patrona, generała Kustronia, czekał ogromny tort z logo szkoły i napisem:  Znów!!! Najlepsi w Polsce! Tak rozpoczął się uroczysty apel z okazji ponownego zajęcia pierwszego miejsca przez naszą szkołę w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015.

Dyrektor szkoły ze wzruszeniem nawiązał do swoich słów sprzed roku, gdy w podobnych okolicznościach powiedział „Wczorajszy dzień na stałe wejdzie do historii naszej szkoły, jako jedyny i niepowtarzalny. Wczoraj z rąk pani minister edukacji odebrałem dyplom dla najlepszego technikum w Polsce. „  Sukces, który wydawało się, że jest prawie niemożliwy do powtórzenia okazało się, że został ponownie osiągnięty. Dyrektor podziękował wszystkim za wspaniałą pracę i zaangażowanie. Dodał również, że sukces naszej szkoły to ogromna promocja Sądecczyzny i Nowego Sącza w kraju. W trakcie przemówienia dyrektora szkoły co chwilę zrywały się burzliwe oklaski i spontaniczne okrzyki uczniów: „Brawo!” Widać było u wszystkich ogromną radość  i dumę.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali niespodziankę dla dyrektora. Justyna Stelmach z klasy 3b LO dokonała koronacji dyrektora Walentego Szarka na króla Zespołu Szkół-Elektryczno Mechanicznych w Nowym Sączu.
Na koniec dyrektor W. Szarek oddał szkołę na dwie godziny we władanie uczniom. Po degustacji ogromnego tortu uczniowie rozpoczęli wspólną szaloną zabawę!
Warto ten dzień zapisać w pamięci i ładować nim swoje akumulatory na kolejne dni. A za rok… zobaczymy ;)
Wśród gości, którzy przybyli na uroczysty apel i złożyli gratulacje oraz życzenia kolejnych sukcesów był m.in. wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż, Dyrektor Wydziału Edukacji Józef Klimek oraz radny Kazimierz Sas.